Dankinje srušile Holandiju i otvorile Srbiji put do polufinala!

09.12.2019

10:38

Ženska rukometna reprezentacija Danske savladala je Holandiju 27:24 i tako doprinela šansama Srbije za plasman u polufinale.

Važan trijumf Dankinja

Da je Holandija pobedila Srbija ne bi mogla da je sustigne na tabeli, ovako su Dankinje prišle na bod od naših dama, ali je Holandija ostala na četiri boda koliko ima i Srbija pred poslednje kolo.

Dankinje su došle do pobede pošto su uspele da dođu do serije od 5:0 u prvom poluvremenu kada je rezultat bio 9:4. Tu prednost su održavale, a Holandija je samo na startu drugog poluvremena došla do minusa od dva gola i to je bio njihov maksimum.

U danskom timu Hansen je imala 5 golova, a Ostergard-Jensen 4, dok su kod Holanđanki Polman i Snelder došle do 5 pogodaka.

Danska naredni meč igra sa Srbijom 11. decembra u 10 časova.