Poljak se nije predavao: Tri sata Novaku potrebno za trijumf

05.07.2019

13:30 >> 17:18

Novak Đoković nije bio potpuno u elementu protiv Poljaka Hurkača, ali kako se i očekivalo, plasirao se u sledeće kolo – 3:1 (7:5, 6:7, 6:1, 6:4).

Novak Đoković

Nije se predavao mladi Poljak u prvom setu, ali ni u nastavku meča... Ušao je koncentrisano i držao je svoj servis sve do rezultata 5:5, kada je Novak uspeo najzad da napravi brejk, koji je već u sledećem gemu potvrdio - za osvajanje prvog seta. Treba napomenuti da je Srbin imao i kratku raspravu sa sudijom, s obzirom da mu nije dozvoljeno da koristi kačket, koji nije dovoljno beo da bi se našao na vimbldonskoj travi.

Drugi set donosi i iznenađenje pošto je Hurkač došao do 1:1. Nije bilo brejka, ali je Hurkač set dobio u taj brejku. Mora se odati priznanje Poljaku koji je imao nekoliko sjajnih poena, od kojih izdvajamo onaj kada se bukvalno bacio za lopticom i osvojio poen.

Treći set je prošao za 25 minuta, s obzirom da je Đoković dopustio Poljaku svega jedan osvojen gem.

Četvrti set je prošao bez previše oscilacija, znalo se kada je Novak došao do brejka da će meč lako privesti kraju.

Naredni meč Novak bi trebao da igra u ponedeljak.

TOK MEČA:
IV set

6:4 - Kraj meča koji je trajao više od tri sata

5:4 - Nije se Novak preterano trudio u ovom gemu, znajući da servira za pobedu

5:3 - Lepo, sjajno do još jednog gema

4:3 - Igrao se Novak i nije uspeo da napravi još jedan brejk i meč dodatno približi kraju

4:2 - Bez izgubljneog poena, Đoković siguran na servis gem

3:2 - Upseva da ostane na samo jednom brejkuu ovom meču

3:1 - Poljak je pružio šta je imao, a to nije bilo dovoljno da bi slavio na ovom meču protiv Novaka

2:1 - Brej Novaka, koji sada samo treba da privede meč kraju

1:1 - Đoković više nego siguran i pored duple servis greške

0:1 - Važan gem za samopouzdanje Poljaka u nastavku... Novak razočaran

III Set

6:1 -  Sjajnom igrom u trećem setu Novak dolazi do 2:1

5:1 - Brejk Novaka, Hurkač u padu u igri, dok Novak drži kontinuitet

4:1 - Hurkač je u ovom gemu uspeo da vrati smečovanje Novaka, i iskoristi ležernost Srbina u dva navrata

3:1 - Hurkač siguran na svoj servis gem

3:0 - Furiozno za sada u trećem setu. Da je ovako igrao ceo meč, verovatno bi već bilo gotovo

2:0 - Brejk Novaka, najzad se probudio. Jedan realizovan brejk iz dvanaest pokušaja do ovog, dakle srećna trinaesta brejk šansa iskorišćena!

1:0 - Novak nastavlja kao da se ništa nije desilo, sigurno osvojen gem

II set

7:6 - 22. razmenjene loptice dovele su Novaka do mini brejka. Poljak je vratio mini brejk posle 28 razmenjenih udaraca, da bi Novak duplom greškom "poklonio" Hurkaču 2:1. Potom je Poljak poveo 4:3, kada je Srbin ostao bez čelendža do kraja seta. Zatim 5:4 za Poljaka, pa 6:5, i treća set lopta koju koristi

6:6 - Idemo u taj brejk, za sada bez brejka u drugom setu. Hurkač je imao priliku da osvoji ovaj set u dva navrata, do drugog je došao paradom...Bukvalno paradom!

Hubert Hurčak

5:6 - Nonšalantan poen je Hurkač uspeo da osvoji u ovom gemu, prepustivši Novaku samo jedan poen

5:5 - Opet isto kao i do sada, Novak siguran na servisu... A sada je onaj deo kada je u prvom setu Đoković prelomio set i napravio brejk

4:5 - Novak već nekoliko gemova na servis protivnika lako dođe do 30:0, a potom posustane

4:4 - Servis najveći saveznik Novaka u ovom meču

3:4 - Tri brejk prilike je Novak propustio u ovom gemu. Đoković je završio na zemlji posle ukopavanja, ali bez posledica što je najvažnije

3:3 - Novak siguran na svoj servis grem

2:3 - Samo jedan poen je Poljak dozvolio Srbinu u ovom servis gemu. Sudija je objavio da se jedan od dečaka koji skupljaju lopte povredio i da mu treba zamena

2:2 - Borba se nastavlja, bez brejka, još uvek u drugom setu

1:2 - Sjajan poena koji je Hurkač osvojio posle 29 razmenjenih udaraca. Novak je imao 30:0, međutim Poljak osvaja gem

1:1 - Novak siguran bez igre Novak dolazi do izjednačenja

0:1 - Poljak je iskoristio pauzu između dva seta da ode do svlačionice, a potom nastavio sa dobrom igrom kao u prvom setu koji je izgubio

I set

7:5 - Novak nije zadovoljan travom na Vimbldonu. Nije on jedini koji ima problema sa podlogom. Ono što je u ovom trenutku najvažnije jeste da je Srbin slavio u prvom setu uprkos tome što je napravio duplu servis grešku

6:5 - Brejk za Novaka! Spasio je Hurkač tri brejk šanse za Novaka...Četvrtu nije mogao, iako je bukvalno avršio na vimbldonskoj travi. Poslednji poen u ovom gemu je delo majstora...Oba tenisera zaslužuju pohvale

5:5 - Oba tenisera ne dozvoljavaju brejk protivniku

4:5 - Još jedan gem za Poljaka, ne popušta. Novak u sledećem setu servira za opstanak u prvom setu

4:4 - Siguran servis gem Novaka

3:4 - U ovih pola sata, Poljak mnogo bolji otpor pruža Srbinu nego na Rolan Garosu pre mesec dana

3:3 - Bizaran problem za Novaka. Sudija mu nije dozvolio da stavi kačket zato što nije dovoljno beo. Đoković je bes iskalio na mladom Poljaku, iako je napravio još jednu grečku pri rezultatu 30:0

2:3 - Zanimljiv gem... Posle 0:30, Hurkač je odservirao drugi as na meču, a potom je to ponovio, dupla servis greška pa as... Đoković je osetio krv ali nije uspeo da iskoristio dve brejk šanse

2:2 - Nekoliko čudnih grešaka Novaka... Poljak igra blizu osnovne linije. Za sada oba tenisera sigurna na svoje servise, s tim što smo u ovom gemu prvi put videli "đus"

1:2 - Prvi as je Hurkač odservirao u ovom gemu. Novak traži svoj ritam do pobede, dok Poljaka služi servis na početku meča

1:1 - Hurkač je ušao koncentrisano u ovaj meč. Prvih pet poena je on osvojio, međutim Novak se probudio, Poljak je pružao valjani otpor, ipak bez brejka na servis gem Đokovića

0:1 - Đoković nije uspeo da uzme ni poen u prvom servis gemu Poljaka

16.20 - Meč je počeo

16.15 - Poljak će prvi servirati na ovom meču

16. 08 - Hurkač je 48. teniser sveta, a zanimljivo je da je naš teniser deceniju stariji

16.00 - Poljski teniser je izjavio da se nada da će Novaka naterati da izgubi samopouzdanje:

- On je naravno favorit, a mene čeka zanimljiv izazov – pokušaću da ga nateram da izgub samopouzdanje, u Parizu to nisam uspeo“, naglašava 22-godišnji Poljak.

15.39 Đoković neće na teren sigurno pre 16 časova.

Srbin će nakon dve ubedljive pobede u duelima sa Filipom Kolšrajberom i Denisom Kudlom pokušati da na isti način nastavi put ka odbrani trona.

Duel na Vimbldonu biće tek drugi međusobni između Noleta i Hurkača. Prvi se odigrao takođe ove godine i to na Rolan Garosu kada je Srbin slavio sa 6:4, 6:2, 6:2 u prvom kolu u Parizu.

Đoković je bez izgubljenog seta stigao do treće runde u kojoj će pokušati da ponovi igru iz prva dva kola.

Po završetku meča Su-Vej Sije i Karoline Pliškove na teren izlaze najbolji srpski teniser i Hurkač. Meč je trebalo da počne oko 15.40, ali meč na terenu broj 1 i dalje traje.