Gofan preko Verdaska do Novaka!

08.07.2019

16:49

David Gofan prvi put u karijeri igraće četvrtfinale Vimbldona. Belgijanac je u osmini finala savladao Španca Fernanda Verdaska sa 7:6 (9), 2:6, 6:3, 6:4.

David Gofan

Do trijumfa je 21. nosilac došao za tri sata, pa je tek treći put u karijeri obezbedio mesto među osam najboljih na jednom Slemu.

Trudio se Verdasko u ovom meču da diktira ritam igre, ali je uz 50 direktnih poena imao i 48 neiznuđenih grešaka. S druge strane, Gofan je na kraju imao 33 vinera i 28 promašaja.

Strpljiviji je bio 23. teniser sveta kada je bilo najpotrebnije. Posle velike borbe dobio je prvi set u tajbrejku. Iako je Španac poveo sa 6:3 u dodatnom gemu, te imao pet set lopti, uspeo je do kraja da preokrene Belgijanac.

Nadoknadio je izgubljeno Verdasko u drugom setu. Napravio je 37. teniser sveta dva brejka, pa je izjednačio u setovima.

Ipak, nije imao šansi u nastavku. Po brejk je u oba naredna seta napravio Gofan, pa je došao do pobede.

Naredni rival Belgijancu biće Novak Đoković koji je u tri seta savladao Francuza Iga Ambera.