Zverev prvi put u 1/4 finalu grend slema

03.06.2018

13:27

Preživeo je Aleksandar Zverev Dušana Lajovića, Damira Džimhura, a u osmini finala Rolan Garosa i Karena Kačanova koga je pobedio rezultatom 4:6, 7:6, 2:6, 6:3, 6:3 posle tri sata i 30 minuta igre.

Aleksandar Zverev

Ovo je Zverevu prvi plasman u četvrtfinale nekog grend slema u karijeri. U narednom kolu čeka Dominika Tima ili Keija Nišikorija.

Nemac se tri meča zaredom vraćao iz minisu, igrao pet setova i na kraju pobedio. Prvo protiv Srbina, pa Bosanca, a u borbi za četvrtifnale u dva navrata je gubio i od Rusa čiji je otpor ipak slomio posle pet setova.

Kačanov se u prvom setu vratio posle brejka minusa, a onda na servis trećeg igrača sveta osvojio set. I u drugom je stigao prednost Zvereva, koji je ipak tokom taj-brejka slomio otpor rivala i osvoji set za izjednačenje u meču 1:1.

Rus se nije potresao posle gubitka seta. Naprotiv, "otresao" je Zvereva u trećem setu koji je dobio sa 6:2.

To je probudilo Nemca, koji je uz jedan brejk dobio četvrti seta sa 6:3, a onda u petom dokrajčio rivala.