NAJGORA RAZLIKA NIJE U IZGLEDU: Kineski beli luk u Srbiji pun toksičnih hemikalija? (VIDEO)
Nastasaja je zapazila mnoge razlike između domaćeg i kineskog luka koje uopšte ne odaju dobar utisak!
Nastasja Nedimović, na Instagramu poznatija kao Kancer influenser, pobedila je rak koštane srži ishranom. Zahvaljujući svakodnevnoj podršci supruga i istraživanjima koje su zajedničkim snagama vršili, ali i razgovorom sa nutricionistom ona je uspostavila način ishrane koji je doprineo njenom izlečenju. Sada, nakon što je pobedila, Nastasja je nastavila da širi zdrave savete o svemu onome što je ona naučila kroz svoju borbu.
Razlika između kineskog i domaćeg luka
Uveženi beli luk iz Kine uzgaja se u kanalizacionim vodama, a one se koriste kao jeftino đubrivo. Zatim se prska hemikalijama, da bi se sprečilo klijanje, potom se izbeljuje hlorom, a onda se po zakonu fumigira metil bromidom. Visoke doze metil bromida mogu oštetiti cetralni i respiratorni nevni sistem i on je opasniji od hlora čak 60 puta. Kroz mnoga ispitavanja kineski beli luk bio je pozitivan na toksične hemikalije, patogne, na teške metale kao što su olovo, arsen, melamin, metil bromid, ešerija koli. Ovo se ne odnosi samo na sirovi beli luk, nego i na beli luk u prahu kao i na ulje od belog luka.
Kako prpeoznati uveženi beli luk
Nedostatak korena
Nedostatak mrlja od zemljišta
Ima neprirodnu belu boju
Kineski beli luk ne klija jer je tretiran teškim hemikalijama, a naš beli luk nakon određenog vremena u frižideru isklija
Kineski beli luk ima metalniji ukus
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
BONUS VIDEO:
Komentari (0)