TADIĆEV FENER TESNOM POBEDOM ZAPOČEO UČŠĆE U LE: Rendžers rutinski protiv Malmea!

26.09.2024

21:31

Tadić počeo mec sa klupe!

Fudbaleri Fenerbahčea ostvarili su pobedu rezultatom 2:1 nad Union Sen Žilom u prvom kolu Lige Evrope. Ekipa trenera Žozea Murinja povela je u 26. minutu nakon kornera, a odlučujući pogodak na meču dao je Kristijan Burdžes komičnim autogolom u 82. minutu. Doskorašnji kapiten Srbije Dušan Tadić ušao je u igru u 65. minutu, dok je rezervista Fenerbahčea Brajt Osaji Samuel skrivio penal i dobio drugi žuti karton u 90. minutu.

Union Sen Žil, suočili su se sa teškom završnicom meča, jer su ostali sa desetoricom na terenu nakon što je Kevin MekAlister dobio direktan crveni karton u 74. minutu. Hrvat Franjo Ivanović izveo je jedanaesterac za Union Sen Žil, ali mu je golman Fenerbahčea Dominik Livaković uspešno odbranio. U narednom napadu Ivanović je bio asistent za počasni pogodak Rosu Sajksu.

U drugom meču dana, Rendžers je kao gost pobedio Malme rezultatom 2:0. Nedim Bajrami je već u 1. minutu dao gol, dok je rezervista Rendžersa Ros MeKkosland potvrdio pobedu golom u 76. minutu.