FMP ispustio pobedu u Zagrebu!

10.02.2019

18:14

Košarkaši Cedevite savladali su FMP Železnik rezultatom 87:85 u okviru 19. kola ABA lige i tako zadržali drugu poziciju na tabeli.

Košarkaši FMP-a

Zagrepčani su do trijumfa došli trojkom Eda Murića minut i 16 sekundi pre kraja, posle koje gosti nisu uspeli da reaguju.

FMP je, inače, vodio tokom većeg dela susreta, a u drugoj četvrtini njegova prednost je bila i dvocifrena. U drugoj polovini susreta razlika je varirala, ali je šampio Hrvatske poveo samo jednom - upravo trojkom kojom je susret rešen.

Najbolji u trijumfu Cedevite bio je Džejkob Pulen sa 21 poenom, dok je Murić utakmicu završio sa 18 poena i devet skokova.