LOŠA UVERTIRA: Portugalci nose bodove sa Marakane - Gustavo Varela potopio sve snove crveno-belih!

Autor: Vladimir Vorih

19.09.2024

14:57

Portugalci su za nijansu bili kvalitetniji.

Mladi fudbaleri Crvene zvezde doživeli su neuspeh na startu ovosezonske juniorske Lige šampiona.

Crveno-bele nade su rezultatom 2:1 poražene od lisabonske Benfike koja je više pokazala na terenu iz juga Marakane, a posebno treba istaći Gustava Varelu koji je sa dva pogotka rešio pitanje pobednika, ali je mogao i još koji put da matira Vuka Draškića.

Kada je reč o Draškiću, mladom golmanu crveno-belih, sedamnaestogodišnjak je činio čuda na gol liniji i zaslužan je što gosti nisu ostvarili ubedljiviji trijumf.

U samom finišu meča Crvena zvezda je mogla da stigne i do izjednačenja, ali ofanzivna linija crveno-belih nije imala sreće u presudnim trenucima.

Naredni meč juniori Crvene zvezde u elitnom takmičenju će odigrati 1. oktibra kada će gostovati milanskom Interu.

Juniorska Liga šampiona, 1. kolo:

Stadion "Rajko Mitić", teren sa veštačkom travom

Crvana zvezda - Benfika 1:2 (0:1)

(U. Sremčević 57`; G. Varela 14`, 51`)

- Drugo poluvreme:

Kraj utakmice.

90+4. min: Izmena u redovima lisabonskog kluba. Umesto Freitasa u igru ulazi Dudu.

90+3. min: Žuti karton: Gilerme Piksoto (Benfika)

90+2. min: Žuti karton: Uroš Ilić (Crvena zvezda)

Šest minuta nadoknade

84. min: Izmena u Crvenoj zvezdi. Umesto Đurića u igru ulazi Darije Markočević.

83. min: Dvostruka izmena u redovima Benfike. Umesto Tomea i Santosa u igri su Leandro Martins i Gilerme Piksoto.

73. min: I treća izmena u redovima crveno-belih. Iz igre izlazi strelac jedinog pogotka Sremčević, a njega na terenu menja Aleksa Damjanović.

68. min: Žuti karton: Olivio Tome (Benfika)

66. min: Dvostruka izmena u redovima Benfike. Umesto Fonseke i Moreire u igri su Silva i Gomeš.

66. min: Druga izmena u redovima Crvene zvezde. Umesto Jovanovića u igri je Đorđe Ranković.

57. min: GOOOOOL: Crvena zvezda stiže do pogotka. Mrežu Portugalaca trese Uroš Sremčević - 1:2.

51. min: GOL: Gosti dupliraju prednost. Strelac i drugog pogotka je Gustavo Varela - 0:2.

46. min: Izmena u redovima Crvene zvezde. Umesto Gaštarova u drugom poluvremenu će igrati Uroš Ilić.

- Prvo poluvreme:

Prvo poluvreme je pripalo lisabonskim orlovima

41. min: Žuti karton: Vuk Roganović (Crvena zvezda)

21. min: Žuti karton: Gilerme Gaspar (Benfika)

14. min: GOL: Gosti dolaze do prednosti. Strelac je Gustavo Varela - 0:1

- Sastavi:

Crvena zvezda (Beograd): Draškić, Stojković, Milosavljević, Roganović, Đurić, Maksimović, Kostov, Gaštarov, Jovanović, šljivić, Sremčević.

Benfika (Lisabon): Voitinovicius, Santos, Oliveira, Fonseka, Gaspar, Freitas, Fereira, Moreira, Rego, Varela, Tome.

Došlo je vreme da sedmostruki uzastopni srpski fudbalski šampion krene u novo iskušenje zvano UEFA Liga šampiona koja se od ove sezone igre po novom sistemu takmičenja.

Ukupno 36 najboljih klubova Evrope odigraće tokom ligaške faze osam mečeva u borbi za bodove, a na kraju će svi klubovi biti svrstani u jedinstvenu tabelu koja će odlučivati o prohodnosti u nokaut fazu takmičenja.

Protivnik Crvene zvezde kao i pre ravno četiri decenije u elitnom takmičenju jeste lisabonska Benfika, a Portugalce će dočekati paklena atmosfera i pune tribine stadiona "Rajko Mitić".

Pored seniorskog tima Crvene zvezde, mlade nade crveno-belog kluba za protivnika u prvoj takmičarskoj rundi takođe imaju vršnjake kluba iz Lisabona, a meč se igra na terenu sa veštačkom travom stadiona "Rajko Mitić".