OKLAHOMA U VELIKOJ PREDNOSTI! Denver nema nikakve šanse!

DENVER NAGETSI - OKLAHOMA SITI TANDER 87:100

(24:31, 27:27, 17:27)

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

06:16 - Dva minuta do kraja. Jokić ima 16 poena, 12 skokova i 13 asistencija. 87:100

06:10 - Šej vodi OKC ka pobedi!Ostalo je još četiri minuta do kraja utakmice. 80:98

06:03 - Tripl-dabl Jokića. Uhvatio je deseti skok i upisao tripl-dabl. Ipak, Oklahoma vodi 96:78 na šest minuta do kraja.

06:02 - Jokić se vratio na teren i odmah poeni na asistenciju Vestbruka. 75:89

05:59 - Dobar početak za Denver na početku četvrte četvrtine.Trojka Mareja i poeni Strotera za nadu. 73:85

Treća četvrtina 17:27

05:53 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Oklahoma ubedljivo vodi protiv Denvera. 68:85

05:50 - Na dva minuta do kraja treće četvrtine umesto Nikole Jokića ulazi Dario Šarić.

05:46 - Dominira Gildžes Aleksander, Oklahoma razbija Denver. Holmgren je blokirao sada već nemoćnog Jokića. 66:80

05:38 - Sjajna blokada Holmgrena. Zaustavio je Portera.

05:37 - Prvi Poeni Jokića u drugom poluvremenu tek posle šest minuta. 66:73

05:34 - DABL-DABL JOKIĆA! Ponovo pronalazi Kristijana Brauna koji igra fantastičnu utakmicu kao starter. Jokić ima 12 poena i 10 asistencija. 64:67

05:31 - Jokić posle ofanzivnog skoka dodaje Porteru za lako polaganje. Jokić je u narednom napadu pronašao i Gordona i sada ima devet asistencija. 61:65

05:27 - Asistencija Jokića za Portera i prepolovila se prednost. Tajm-aut Oklahoma. 56:61

05:25 - Drugo poluvreme otvara Gildžes Aleksander. Šej ubacuje za tri. 51:61

PRVO POLUVREME 51:58

Druga četvrtina 27:27

05:07 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Loša igra u odbrani Denvera i pre svega veoma loš šut za tri poena (3/17). Jokić je upisao 12 poena (3/3 za dva, 1/2 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz četiri skoka, šest asistencija, ukradenu i blokadu. Kristijan Braun bio je još dvocifren sa deset poena, dok je Marej upisao devet. Na drugoj strani, Šej i Holmgren imaju po 12, Vigins 11. 51:58

05:04 - Oklahoma opet nezaustavljiva, Denver igra veoma slabu odbranu.

05:01 - Jokić se polako zagreva. Prvo asistencija za polaganje Brauna, pa uspešno dodavanje za trojku Portera Džuniora.  45:49

04:58 - Poeni Gordona i reaguje trener Oklahome - tajm-aut.

04:55 Holmgren faulirao Jokića, pogađa Srbin oba bacanja, pa u narednom napadu u svom stilu postiže koš iz reketa.

04:54 - Vestbruk napokon napušta teren. Izgubio je dve lopte, šutirao 1/5...

04:51 - Jokić se vratio, a Vestbruk nastavlja da greši, Oklahoma na +10. Serija 7:0.

04:47 - Vigins probija odbranu za lako polaganje, pa trojkom za +8 tera Melouna na novi tajm-aut. 32:40

04:46 - Vestbruk je već tri trojke promašio, Šarić i Stroter mini serijom smirili Oklahomu. 32:35

Prva četvrtina 24:31

04:38 - KRAJ PRVE ČETVRTINE! Denver gubi posle prvih 12 minuta. Šej ima osam poena  kao najefikasniji kod Oklahome. Pored osam poena Jokića, Marej ima sedam.

04:34 - Prekida seriju od 13:2 Oklahome i strašnog Šeja. Zakucao je jednom rukom na asistenciju Vestbruka i napustio igru, pošto ga je zamenio Dario Šarić. Prvu četvrtinu završava sa osam poena, dva skoka, tri asistencije i po jednom ukradenom i blokadom, bez promašaja iz igre. 23:23

04:27 - Jokić promašio jedno slobodno bacanje, Tander se vraća u egal. Tajm-aut Melouna posle pogotka Holmgrena uz faul Portera. 19:21

04:19h - Serija 8:0 Denvera i to zahvaljujući Nikoli Jokiću. Odlična odbrana, dva rutinska skoka u odbrani i jedan fantastičan pas za Erona Gordona sa dve ruke preko celog terena. Upisao je još dve asistencije, jednu za trojku Mareja i jednu za polaganje Brauna, nakon čega je lako pogodio na ulazu i morao je trener Oklahome da traži tajm-aut.

04:14h - Jokić je blokirao Holmgrena u prvom napadu, a zatim na dodavanje Gordona pocepao mrežicu sa centralne pozicije u šutu za tri.

04:11h - Utakmica je počela!

PRE MEČA

Denver Nagetsi debituju u novoj NBA sezoni na domaćem terenu protiv Oklahome siti u noći između četvrtka i petka (4.00) i težeg protivnika u prvom meču nisu mogli da imaju. Oklahoma je projektovana da završi na prvom mestu Zapadne konferencije i zbog toga će ovaj duel otkriti mnogo toga što se očekivanja od Nikole Jokića i Denvera tiče u sezoni 2024/25.

Oklahoma je tokom prethodne sezone pravila dosta problema Nikoli Jokiću i Denver Nagetsima, a na poslednja četiri meča bivši šampion NBA lige nema pobedu protiv protivnika u prvom kolu.

Poslednji trijumf protiv Tandera, Denver je ostvario 29. oktobra prethodne godine u gostima (95:128) i od tog momenta, računajući i pripreme, Oklahoma je vezala četiri pobede. Čak tri od četiri došle su u gostima (117:118, 93:119, 94:124), dok je jedna ostvarena i na domaćem terenu (105:100).

Nije Denver izgledao toliko ubedljivo tokom priprema - naprotiv, poražen je na čak četiri od pet susreta, ali pobeda u poslednjem meču protiv Minesote (132:126) ostavila je pozitivan utisak.

Oklahoma je sasvim suprotno igrala od Denvera tokom priprema i ostvarila je učinak 4-1. Sada će Denvera u meču sa direknim konkurentom za vrh videti da li ima šampionski mentalitet koji ga je krasio pre dve sezone, kada je Nikola Jokić doneo prvi šampionski prsten u Kolorado.

Denver nije značajno pojačao tim tokom leta i jasno je da je problem Nagetsa nešto slabija klupa nego prethodnih sezona i timovi poput Oklahome imaće prednost baš tu.