04.07.2024

17:34

Novak nastavlja pohod ka tituli!

Novak Đoković - Džejkob Firnli 3-1 (6-3;6-4;5-7;7-5)

Novak Đoković je slavio pobedom nad britanskim teniserom Džejkobom Firnlijem sa rezultatom 3-1 (6-3;6-4;5-7; 7-5). Novak je od starta pokazao da se sa njim ne treba igrati. Firnli je u svakom setu napravio krucijalnu grešku, koje je Nole odmah iskoristi. Malo se opustio u trećem setu, i prepustio poen Britancu. Vetar mu je jako smetao, kako u trećem tako i u četvrtom setu. Videćemo kako će se pokazati u narednim mečevima, ali možemo da primetimo da se jako dobro oporavio nakon operacije.

Problemi su se nizali u četvrtom setu, oba tenisera su čuvala svoj servis, ali je ipak Nole pokazao ko je tata na terenu. U samoj završnici je stigao do brejka, servirao za pobedu i - pobedio!

TOK MEČA

ČETVRTI SET

7-5 - KRAJ! Novak je pobedio Džejkoba i prošao u narednu fazu!

6-5 BRAVO NOLE! Britanac pravi duplu grešku, a Đoković dolazi do brejka!

5-5 - Nole je bio nadomak da izgubi set, ali je fantastičnim poenima ponovo došao do egala.

4-5 - Džejkob je na dominantan način stigao do novog vođstva.

4-4 - Ne predaje se Novak tek tako, dolazi do novog izjednačenja.

3-4 - Britanski teniser servira na visokom nivou i ne ostavlja Đokoviću prostora da stigne do brejk prilike.

3-3 - Imao je Britanac brejk loptu, ali je Novak dodao gas kada je bilo najpotrebnije i došao do izjednačenja.

2-3 - Servira i Firnli odlično, brzo rešava i ovaj gem. Uz to igra i servis-volej na drugi servis i ima 3:2. Igra baš inspirativno, oseća da ima šansu da produži meč.

2-2 - Đoković je brzo prebacio pritisak na protivnika i na ekspresan način sa nulom došao do egala uz čak tri asa.

1-2 - Odlično igra Džejkob Firnli. Potpuno je pustio ruku.  Uhvatio je jednu tešku loptu koja je išla pod noge za 30:15. Potom još dva laka poena i dobija novi gem. Novak će baš morati da se potrudi da završi posao.

1-1 - Novak je uspeo da dođe do izjednačenja, Džejkob dobro parira Đokoviću.

0-1 - Džejkob poveo i u četvrtom setu. Đoković mora da krene da igra kako vetar duva.

TREĆI SET

5-7 - FIRNLI JE USPEO DA OSVOJI SET PROTIV NOLETA!!! Ovo se ne dešavaa.

5-6 - I dalje se Firnli ne da. Đoković se muči da završi treći set.

5-5 - Đoković opet ijednačuje rezultat svojim servis gemom. Hoće li brzo preokrenuti rezultat?

4-5 - Firnli opet preuzima vođstvo, Hoće li mu Đoković prepustiti poslednji set?

4-4 - Đoković je počeo da se budi. i ponovo izjednačuje rezultat.

3-4 - Firnli preuzima vođsto. Đoković više ne sme da pravi greške.

3-3 - Firnli ipak izjednačuje i smatra da verovatno nije još sve propalo.

3-2 - Brejk! Nole rutinski završava meč kroz par minuta.

2-2 - Opet Nole odličnom igrom dolazi do izjednačenja. Sve se igra rutinski.

1-2 - Firnli poveo vođsto svojim servisom. Ipak pokušava da pobedi najboljeg.

1-1 - Đoković svojim servisom lagano dolazi do izjednačenja. Firnli kao da se predaje.

0-1 - Opet Firnli počinje sa vođstvom. Mora više da se potrudi protiv Noleta.

DRUGI SET

6-4 - SVAKA ČAST NOLEEE! Brzim asom Đoković osvaja drugi set. Čak šestim po redu.

5-4 - Firnli se ne da. Đoković će ipak morati servisom do seta.

5-3 - BREJK POTVRĐEN SA NULOM! Đoković na korak do drugog seta.

4-3 - Brejk! Opet Džejkob greši u svom četvrtom servis gemu i predaje vođstvo Đokoviću.

3-3 - Đoković dobio gem za izjednačenje u samo par sekundi. Opet sa nulom.

2-3 - Ponovo sa nulom Firnli prelazi u vodstvo. Đoković mora malo da pojača igru.

2-2 - Posle najkomplikovanijeg servis gema, Novak dolazi do izjednačenja prelepim asom.

1-2 - Firnli opet koristi prednost svog servisa i postiže vođstvo nad Novakom.

1-1 - Početak drugog seta isti kao prvi. Svako dobije gem na svoj servis. Đoković došao do nerešenog rezultata.

0-1 - Firnli počinje jače u drugom setu. Hoće li mu Đoković uzvratiti?

PRVI SET

6-3 - NOVAK OSVOJIO PRVI SET!!

5-3 - BRAVO NOLEEEE! Novak napravio brejk i slomio Britanca. Prvi nešto malo slabiji servis gem Firnlija, Novak odmah koristi.

4-3 - Đoković i dalje vodi igru. Britanac na ozbiljnim mukama.

3-3 - Firnli pokazije da je opasan igrač, opet izjednačuje rezultat.

3-2 - Đoković ne želi da ga pusti i opet je prešao u vođstvo. Firnli mora malo više da se potrudi.

Novak Đoković danas igra drugo kolo Vimbldona protiv Britanca Džejkoba Firnlija

Nole je bio siguran u prvom kolu Vimbldona protiv Vita Koprive, gde ga je rutinski savladao rezultatom 3:0 (6:1, 6:2, 6:2) čime se plasirao u narednu rundu takmičenja. Mnogo više od samog rezultata sve istinske ljubitelje belog sporta obradovala je prikazana forma nakon operacije kolena.

Danas ga čeka još jedan, malo poznati teniser protiv kojeg je apsolutni favorit i koji na papiru ne bi trebalo da predstavlja problem. Nole će u drugom kolu igrati protiv domaćeg tenisera Džejkoba Firnlija, trenutno 277. na ATP listi, pa je jasno da ne bi ni bio na londonskoj travi da nije domaći teniser i da nije dobio specijalnu pozivnicu.

Međutim, tako loš rang Novaka ne sme da zavara. Firnli je očigledno specijalista za travu jer je kao Britanac odrastao na najbržoj teniskoj podlozi. Da ne sme da se opusti Đokovića moraju da podsete ne tako retke situacije poslednjih godina kada je bio favorit, a onda se opekao i bivao eliminisan sa turnira.

Posebno je zanimljivo to što će meč početi bez obzira na vremenske uslove, zahvaljujući krovu na Centralnom terenu. Kiša je u utorak i sredu stvarala velike probleme organizatorima Vimbldona, ali i samim teniserima. Mnogi od njih su bili primorani da igraju svoje mečeve tokom dva dana, što je dovelo do velikih izazova i prilagođavanja rasporedu takmičenja.