LIGA KONFERENCIJA: Dinamo pobedio, Hrvati VREĐALI Partizan! Tadić POGODIO za Fener!

07.03.2024

23:09

Ružne scene u Zagrebu.

Odigrane su sve prve utakmice osmine finala Lige konferencije, uz nekoliko vrlo zanimljivih okršaja u kojima su učestvovali srpski igrači.

Na zagrebačkom "Maksimiru" je Dinamo stekao veliku prednost u odnosu na PAOK pobedivši rezultatom 2:0 (1:0).

Heroj "modrih" bio je kapiten Bruno Petković, koji je postigao oba gola na meču.

Prednost hrvatskom šampionu doneo je u 37. minutu, a trijumf potvrdio u 71.

PAOK predvođen Andrijom Živkovićem kao kapitenom nije imao pravu šansu tokom celog susreta, ali će svoju šansu za povratak tražiti u revanšu na "Tumbi" u Solunu kroz sedam dana.

Hrvati su još jednom pokazali da ne mogu bez Srba, te su tako pevali pogrdne pesme Partizanu.

- Nek' živi ljubav, nek' se budi dan, neka svako dete mrzi Partizan - pevali su gnusni "navijači" Dinama.

Što se ostalih susreta tiče, Dušan Tadić je sa Fenerbahčeom još bliži četvrtfinalu, pošto je na gostovanju Sen Žiloi u Briselu bio veoma ubedljiv sa 3:0.

Srpski kapiten je od starta bio na terenu, a u nadoknadi je bio taj koji je zapečatio trijumf "kanarinaca" i, najverovatnije, plasman među osam najboljih.

Fener je poveo u 20. minutu kada je Miču Batšuai pogodio za 1:0, da bi posle brojnih propuštenih šansi domaćih Ostervolde u 84. doneo 2:0.

U trećem minutu nadoknade je dosuđen penal za turski tim koji je izveo Dušan Tadić i rutinski pogodio za ogromnu prednost pred revanš u Istanbulu.