MILAN SLAVIO BEZ JOVIĆA! Pioli OSTAVIO Luku na klupi, roso-neri POBEDILI Veronu!

17.03.2024

19:06

Fudbaleri Milana ostvarili su važnu pobedu na gostujućem terenu protiv Verone rezultatom 3:1, u utakmici 29. kola Serije A.

Luka Jović

Milan je poveo golom Tea Ernandesa u 44. minutu, a šest minuta kasnije prednost je udvostručio Kristijan Pulišić. Iako je Verona uspela da smanji rezultat golom Tajžanija Noslina u 64. minutu, konačan rezultat postavio je Samuel Čukvueze golom u 79. minutu.

Posle treće uzastopne pobede, ukupno 19. u ligi, klub sa San Sira se nalazi na drugom mestu tabele sa 62 boda, samo tri boda manje od vodećeg Intera. Ova pobeda im je omogućila da se odvoje od trećeplasiranog Juventusa, koji ima isti broj bodova, ali i utakmicu više.

Srpski reprezentativac i napadač roso-nera Luka Jović nije dobio priliku da zaigra u ovoj utakmici, pošto ga je trener Stefano Pioli ostavio ceo meč na klupi.

Stefano Pioli, trener Milana

Sa 15 poraza, Verona se trenutno nalazi na 15. mestu tabele sa 26 osvojenih bodova, što ih čini timom koji se bori za opstanak u ligi.

Ranije danas, Juventus i Đenova odigrali su nerešeno 0:0, a drugi Piksijev "orao", Dušan Vlahović, isključen je u samom finišu duela.

Golgeter "stare dame" je u kratkom periodu zaradio dva žuta kartona i propustiće narednu utakmicu bjanko-nera, dok je trener Juvea Masimilijano Alegri najavio kaznu za Srbina.