KARLITOS SPUSTIO SINERA NA ZEMLJU: Alkaraz i Medvedev ZA TITULU u Indijan Velsu!

17.03.2024

10:04

Mladi Španac je nakon spektakularnog prokreta naneo Italijanu prvi poraz u sezoni.

Očekivali smo spektakl u polufinalu Indijan Velsa, a ništa manje nam nisu priredili Karlos Alkaraz i Janik Siner, a na kraju je završeno pobedom Španca 2:1.

Meč je nekoliko puta prekidan zbog kiše, a u prvom delu se mnogo bolje snašao Italijan koji do ovog meča nije imao poraz ove sezone.

Janik je prvi set dobio rezultatom 6:1, mladi Španac je bio na konopcima, ali je onda usledio veliki preokret.

Siner nije koristio brejk šanse, Karlos je igrao pametno, te je uspeo da nastavi svoj pohod ka odbrani titule.

Ovo je mladom Špancu 11. uzastopna pobeda u pustinji, a što mu ej najbitnije, ovim trijumfom je zadržao drugo mesto na ATP listi.

Za titulu će Karlos igrati protiv Danila Medvedeva, koji je bio bolji od domaćeg takmičara Tomija Pola, takođe nakon preoketa 2:1, i to nakon što je prvi set izgubio kao i Alkaraz, rezultatom 6:1.

Rus je drugi set dobio u taj-brejku, a ovoj je bio kraj nadanjima Amerikanca, koji je mučio muku i sa povredom jer je prilikom jednog proklizavanja ozbiljno izvrnuo zglob.

Duel Medvedeva i Alkaraza će biti repriza finala od prošle godine, a tada je trijumfovao Španac.

Danil će sigurno želeti drugačiji ishod, ali jedno je sigurno, gledaćemo još jedan fantastičan duel.