KRAJ MEČA TURSKA - PORTUGAL: Ozbiljna pobeda Portugala nad Turcima

Turci neće moći da se oporave od ovog poraza.

TURSKA - PORTUGAL (0 - 3)

'21 Silva '28 Akajdin (AG) '56 Fernandeš

KRAJ MEČA

Od samog početka meča, Portugal je, na čelu sa Ronaldom, gurao loptu ka Turskom golu. Iako u početku to nije davalo rezultate, prvi gol je postignut već u 21. minutu. Nedugo zatim je pristigao i drugi gol Portugalaca, ali od strane turskog igrača, čime je postignut autogol i rezultat je bio 2:0 za Portugal. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme utakmce. Drugo poluvreme je počelo napeto i u 56. minutu je postignut još jedan gol za Portugal, čime je rezultat 3:0. Do kraja utakmice, Turci nisu imali neke velike šanse za postizanje gola, klonuli su nakon što su shvatili da nemaju nikakve šanse da preokrenu rezultat. Meč je takođe dva puta prekinut od strane Ronaldovih fanova koji su želeli da imaju sliku sa svojim favoritom. Meč je završen pobedom Portugala.

TOK MEČA

90 + 5. minut - KRAJ MEČA

90+2. minut - Novi prekid zbog Ronalda. Novi fan na terenu.

82. minut - Klinac utrčao na teren da bi se slikao sa Ronaldom.

69. minut - Semedo zamenio Kansela. Guler je zamenio Akguna na drugoj strani.

66. minut - Ronaldo napravio drugorazrednu grešku. Nije uspeo lepo da zahvati loptu glavom posle centaršuta Silve, pa je i šansa propala.

56. minut - OVO JE NEVEROVATNO! JOŠ JEDAN GOOL ZA PORTUGAL! TURCI NEMAJU ŠANSE.

47. minut - Odlična šansa za Portugal. Mogao je Martinesov tim da zapreti u kontri, ali lopta nije stigla do Vitinje.

46. minut - Početak drugog poluvremena

45 + 1. minut - Kraj prvog poluvremena.

39. minut - Žuti karton zbog simuliranja.

37. minut -  Ne da se Ronaldu da se upiše u strelce. Ponovo je probao, ali je još jednom bio veoma neprecizan.

35. minut -  Nova prilika za Portugal. Bruno Fernandeš je sada šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

30. minut -  Prilika za Turke. Akturkoglu je probao ovaj put, ali Kosta brani i čuva dva pogotka prednosti svom timu.

28. minut - JOŠ JEDAN GOOOL ZA PORTUGAL! POSTIGNUT OD STRANE TURSKOG IGRAČA  AKAJDINA.

21. minut - GOOOL! POGODAK SILVE FUDBALERA PORTUGALA  I TIME DOLAZI DO VODSTVA.

14. minut - Meč sa dosta tempa u startu, odlični napadi sa obe strane, ali bez neke velike šanse.

8. minut - Ronaldo je  opet zapretio, ali bez rezultata. Lopta je preletela preko gola.

6. minut - Prvi odličan napad Turske reprezentacije. Akturkoglu je bio na drugoj stativi, ali nije stigao do lopte.

4. minut - Portugal ponovo jako napada. Vitinja se izborio za loptu, probao je sa distance, ali je njegov udarac izblokiran.

2. minut - Ronaldo se brzo približio golu Turske.

1. minut - Meč je počeo napadom Portugala.

POČETAK MEČA

PRE MEČA

SASTAVI:

Selektor Turske Vincenzo Montela odlučio je na teren da pošalje ovih 11: Bajindir, Celik, Akajdin, Bardakci, Kadioglu, Ajhan, Calhanoglu, Akgun, Kokcu, Akturkoglu, Jilmaz

Na klupi su: Cakir, Muldur, Demiral, Kaplan, Guler, Jokuslu, Jazici, Ozcan, Juksek, Jildiz, Tosun

Sa druge strane, selektor Portugala Roberto Martinez je izabrao ovih 11: Diogo Costa, Kanselo, Pepe, Diaz, Mendes, Palhinha, Vitinha, Bernardo Silva, Fernandes, Leao, Ronaldo

Na klupi su: Ruj Patricio, Hoze Sa, Danilo Pereira, Goncalo Inacio, Antonio Silva, Dalot, Semedo, Joao Neves, Nunes, Ruben Neves, Conceicao.

UVOD U MEČ

Duga utakmica današnjeg devetog dana Evropskog prvenstva, a ujedno i druga današnja utakmica grupe F, između Turske i Potugala, odigraće se u 18 časova u Dortmundu u Nemačkoj. Prva današnja utakmica i takođe utakmica grupe F se završila nerešenim rezultatom između Gruzije i Ćeške.

Turska je savladala Gruziju na otvaranju Evropskog prvenstva, na ovom duelu videli smo od strane Turaka dva gola za TV špice, dok je Portugal posle preokreta u poslednjim trenucima utakmice savladao Češku.

Obe ekipe će danas imati priliku da obezbede nokaut fazu, jer će pobednik gotovo sigurno zauzeti prvo mesto.

Uživo prenos meča za pobedu grupe Turska - Portugal, možete pratiti na našem portalu.